Arbetsutskottet

Ledamöter

Ordinarie ledamöter  Ersättare
Patric Åberg (M), Östra Göinge, ordförande Linda Allanson Wester (M), Svedala
Leif Sandberg (C), Tomelilla, 1:e vice ordförande Liss Böcker Sellgren (C), Ängelholm
Johan Andersson (S), Eslöv, 2:e vice ordförande Roko Kursar (L), Malmö
Maria Winberg Nordström (L), Helsingborg Anders Rubin (S), Malmö
Cecilia Magnusson- Svärd (S), Ystad Maria Ward (S), Helsingborg
Teddy Nilsson (SD) Svalöv Cecilia Bladh In Zito (SD) Hörby

Kommande sammanträden

21 maj 2019 kl 09:00 (inställt)

3 september 2019 kl 09:00

12 november kl 09:00


Tidigare sammanträden

2017

21 november 2017

Protokoll

5 september 2017

Protokoll

3 maj 2017

Protokoll

21 mars 2017

Protokoll

Senast uppdaterad: